IEEE ULUSLARARASI Deniz için Metroloji Çalıştayı 4-6 Ekim tarihlerinde İtalya’da

2021 IEEE ULUSLARARASI Deniz için Metroloji ÇALIŞTAYI, ikinci kez 4-6 Ekim tarihlerinde İtalya’nın Reggio Calabria kentinde gerçekleştirilecek.
 
Kurucumuz ve Bilim Koordinatörümüz Dr. Aylin Akkaya, meslektaşları Giulia Cipriano (Biyoloji Bölümü, Bari Aldo Moro Üniversitesi, İtalya), Rosalia Maglietta (Gelişmiş Üretim için Akıllı Endüstriyel Sistemler ve Teknolojiler Enstitüsü, İtalya) ve Marta Azzolin (Yaşam Bilimleri) ve Torino Üniversitesi / Gaia Araştırma Enstitüsü Sistem Biyolojisi Bölümü Onlus) konferansta “Deniz memelileri ve deniz kaplumbağalarının korunmasına uygulanan mevcut zorluklar ve yeni teknolojik yaklaşımlar” başlığı altında özel bir oturum gerçekleştirecekler.
 
Özel oturumda ele alacakları başlığın özetinden;  “Eşi görülmemiş küresel değişimler çağında, deniz ekosistemlerini sağlıklı tutmak, Dünya gezegeninin refahı için çok önemlidir. Deniz memelileri ve deniz kaplumbağaları gibi türlerin izlenmesi, insan faaliyetlerinin deniz ekosistemlerinin işleyişi üzerindeki etkilerini değerlendirmek için temel taşı temsil etmektedir. Bu özel oturum, yeni teknolojilerin, bilgisayar bilimi ve istatistiksel stratejilerin biyolojik ve çevresel verilerin entegrasyonuna uygulanmasıyla ilgili katkıları toplamayı amaçlayarak, deniz memelileri ve deniz kaplumbağalarının biyo-ekolojisi hakkındaki bilgileri artırmayı amaçlamaktadır.” 
 
Özetin tamamını okumak için buraya tıklayın.